Hakkımızda

BUSMEK      Bursa Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) Hayat Boyu Eğitim anlayışıyla Bursalıların sanat ve mesleki eğitim ihtiyaçlarına cevap vermek, kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızı yaşatmak, bireylerin iyi bir üretici, bilinçli bir tüketici olmalarını sağlamak, kültürel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, kent kültürüne adaptasyonunu sağlamak amacıyla kurulmuştur.  

BUSMEK kapsamında, 2006’dan bu yana Bursalılara çağın gerektirdiği şekilde, ücretsiz sanat ve meslek eğitim kursları veren, yaygın eğitim ilkeleriyle gerçekleştirilen bir “yetişkin organizasyonu’dur. 2006 yılında yalnızca 5 kurs merkeziyle yola çıkan BUSMEK’ten, 2016-2017 eğitim dönemi itibariyle şimdiye kadar eğitim alan kursiyer sayısı 163.620’e ulaşmıştır. Halen Bursa’nın 14 ilçesinde faaliyet gösteren 30 ayrı mekanda, 220 branşta eğitimler veren BUSMEK, bir “halk üniversitesi” konumundadır. Yılda yaklaşık 30.000 kursiyerimiz eğitimlerimizden istifade etmektedir.  

BUSMEK halen Bursa’da hemşerilerimize Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları Teknolojisi, Güzellik ve Bakım Hizmetleri, Giyim Üretim teknolojisi, Muhasebe-Finansman, Müzik, Kişisel Gelişimi, Okuma Yazma, Spor ve Yabancı Dil başlıklarında eğitim vermektedir. Merinos, Heykel, Hürriyet, Başaran, Hocataşkın, Mesleki Eğitim, Hanımlar Lokali, Beşevler, Erikli, Kestel, Mudanya, Orhaneli, Orhangazi, Mustafakemalpaşa, Gürsu,  Gemlik ve İznik Kurs Merkezleri ile hizmetlerini sürdürerek, kalitesini her geçen gün arttırmaktadır.  

Sanat ve meslek eğitimlerinin yanı sıra eğitim sürecini destekleyici ve tamamlayıcı nitelikteki hizmetler de BUSMEK’in önemli faaliyetlerindendir. Ücretsiz verilen bu hizmetler; sergi ve fuarlar, seminerler, yayınlar, kursiyer ürünlerinin satışı, atölye faaliyetleri, yarışma, sempozyum vb. etkinliklerdir. BUSMEK’in faaliyet alanı olan eğitimlerin dışındaki bu tür çalışmalar da yetişkin eğitimi kapsamında gerçekleştirilmektedir.  

BURFAŞ   1992 yılında başladığı yolculuğa kendisini her geçen gün yenileyerek ve geliştirerek devam eden Burfaş; bugün artık Bursa’nın önemli markalarından biri haline gelmiş olmanın gururunu yaşamaktadır.  

BURFAŞ, 17 yıl önce kentteki fuar organizasyonlarını yapmak üzere kurulmuş olup, fuarcılık sektörünün özelleştirilmesiyle birlikte Bursa’daki park ve bahçelerin işletmesini yapmaya başlamıştır. 1993 yılında ofset tesislerini, 1998′de Hayvanat Bahçesinin hayvan ve barınak bakımını , 1999 -2012 yılları arasında Havuzlupark’ı bünyesine almıştır. Halen Hayvanat Bahçesi ,Kent Hali,Kent Müzesi,Kültürpark Bilet satış ve Gişe Kontrol hizmetleri BURFAŞ tarafından yürütülmektedir.2000 yılında Büyükşehir Belediyesi adına sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetleri hayata geçirme kararı ile yeni bir yola girmiş, 2003 yılında aldığı Hizmette Kalite Belgesini bir yıl gibi kısa sürede, belediyecilik anlayışına yeni bakış açıları da katarak, kentin sokaklarına yeni bir soluk getirirken, kentlinin de sesi olmuştur. Hayata geçirdiği projelerle kentinin ve kentlisinin yanında olurken tarihine ve geleneklerine sahip çıkmayı ihmal etmeden geleceğe uzanan modern bir işletme olmayı kendine ilke edinmiştir.

KAMPAYALARDAN HABERİNİZ OLSUN!

E-mail kaydınızı oluşturun yenilikler ve kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

(0224) 254 30 30 - Hafta içi Her gün 08:30 / 17:30
(0224) 254 30 30 - Hafta içi Her gün 08:30 / 17:30